ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Dijital Dönüşüm Yapay Zeka Uygulamaları Eğitimimiz Devam Etmekte

Eğitimde Dijital Dönüşüm Yapay Zeka Uygulamaları Eğitimimiz Devam Etmekte

Eğitimde Dijital Dönüşüm Yapay Zeka Uygulamaları Eğitimimiz Devam Etmekte

 

      Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Urfa STEM ve Bilim Merkezi ve HARÜSEM ortaklığında Çocuklar için Yapay Zeka projemiz kapsamında yurtiçi ve yurtdışından katılımcılar ile 2 haftalık gruplar halinde "Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları" eğitimi verilmiştir. Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ragıp TERZİ'nin koordinatörlüğünü yürütmüş olduğu 30 saatlik eğitimlerde grup içi çalışmalar ,gelişen teknolojiler ve özellikle yapay zeka uygulamaları alanında çalışmalar yapılarak eğitim alanında uygulamalar yapılmıştır. Eğitim sonunda başarılı olan öğretmenlerimize HARÜSEM  sertifikası verilmiştir.

      Şanlıurfa Stem ve Bilim merkezi koordinatörü Halil İbrahim ÇETİN " eğitimde yapay zeka uygulamaları eğitim ve seminerlerimizi yaygınlaştırarak ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin bu eğitimleri almasını sağlayacağız. Projelerinde ve uygulamalarında yapay zeka kullanımını artırarak yerli üretimin ön planda olduğu günümüz teknolojisine ilimiz olarak gereken katkıyı yapacağımıza inanıyorum." dedi.

      Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ahmet GÖÇEN ise yapay zeka projelerinin önemine dikkat çekerek "Dijital Akademi Projesi kapsamında öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik teknolojik ve kişisel gelişim eğitim videolarının yer alacağı büyük bir platform oluşturuluyor. Öğretmenlerimiz teknoloji eğitimlerine bu proje sayesinde ücretsiz bir şekilde her yerde ulaşabileceklerdir. Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ragıp TERZİ hocamızın koordinatörlüğünde geliştirilen Yapay Zeka eğitimlerinin devamının olacaktır ve proje boyunca yüzlerce öğretmene eğitimler verilecektir." dedi.

      Şanlıurfa İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi Koordinatörü Veysel ÖNCÜL "İlimizde gerçekleşen teknolojik gelişmeler eğitim serimizden olan eğitimde yapay zeka uygulamaları eğitimi alanında uzman eğitmenlerimiz ile devam etmektedir. İlimiz Ar-Ge Biriminde görev alan öğretmenimiz Abdurrahim SARGIN tarafından yazılan Çocuklar İçin Yapay Zeka-1 ve Çocuklar İçin Yapay Zeka-2 kitaplarının uygulamalı bir şekilde anlatımlarını da içeren bu eğitimlerde öğretmenlerimiz ders içi etkinliklerinde yapay zeka etkinliklerini de kullanacak şekilde planlayacaklardır. Gelişen teknolojiye adapta olan öğretmenlerimiz sayesinde kazanan Şanlıurfa'mız ve Ülkemiz olacaktır. "dedi.

 

29-12-202029-12-202029-12-202029-12-202029-12-202029-12-202029-12-202029-12-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.