ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''EĞİTİMDE KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ'' TOPLANTISI YAPILDI

''EĞİTİMDE KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ''  TOPLANTISI YAPILDI

İlimizde eğitimde karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve Yemyeşil Urfa Projesi Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan Başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili M. Arif Kırıkçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, 13 İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve tüm Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlerinin katılımı ile yapılan toplantıda Şanlıurfa'nın eğitim sorunları, çözüm önerileri ve Yemyeşil Urfa Projesi kapsamında okullarda yapılması gerekenler ele alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ilçelerinin eğitimdeki sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bilgilendirmeleri ile başlayan toplantıda, Akademik Başarının Artırılması, TÜBİTAK Bilim Fuarı, Erasmus+ İYEP, EBA, DYNED, ve eTwinning projelerinin okullarda yaygınlaştırılması konuları genel başlıkları ile ele alınarak çözüm noktasında yapılması gerekenler ve projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılan toplantıda ayrıca Şanlıurfa Valiliğimiz himayelerinde yürütülen, "Yemyeşil Urfa" kampanyasına destek vermek, Şanlıurfa'nın yeşil alanlarının artmasına katkı sağlamak ve çocuklara ağaç sevgisini aşılamak amacıyla ilimizdeki tüm okullarımızda öğrenci ve velilerin konuyla ilgili bilgilendirilip projeye dahil edilmeleri, okul bahçesinde boş bir alan kalmayacak şekilde ağaç dikilmesi konusunda kararların alındığı belirtildi.

26-09-201926-09-201926-09-2019


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.