ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erken Dönemde Yetenek Tespiti ve Önemi Düzenlenen Panelde Ele Alındı

Erken Dönemde Yetenek Tespiti ve Önemi Düzenlenen Panelde Ele Alındı

Valiliğimizin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında, üstün zekalı ve yetenekli, özel gereksinimli öğrencilerin belirlenmesinde öğretmen ve idarecileri yönelik farkındalık eğitimleri verilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Harran Üniversitesi işbirliğiyle panel düzenlendi.

Karaköprü Onikiler Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu konferans salonunda düzenlenen panele, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkerim Yavuz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Çetiner, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey, Doç. Dr. Ahmet Suat Karahan, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Altun ve merkez ilçelerimizde görev yapan müzik öğretmenleri katıldı.

Panelde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkerim Yavuz, üstün zekalı ve yetenekli, özel gereksinimli öğrencilerin tespitinin ve bu öğrencilere yönelik özel eğitim ve öğretim hizmetlerinin verilmesinin önemine dikkat çekti. Yavuz, "Bu panelin, ilimizdeki öğretmen ve idarecilerimizin üstün zekalı ve yetenekli, özel gereksinimli öğrencilerimizi daha iyi tanımasına ve bu öğrencilere yönelik eğitim-öğretim hizmetlerini daha etkin bir şekilde vermesine katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi.

Moderatörlüğünü Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey'in yaptığı panelde konuşmacılar Doç. Dr. Ahmet Suat Karahan ve Dr. Öğr. Üyesi Fırat Altun; Erken Dönemde Yetenek Tespiti ve Önemi, Müziksel Yeteneğin Boyutları ve Erken Dönemde Belirlenmesinin Önemi, Müziksel İşitme Yeteneği konularında akademik bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Panel, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

29-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-2023

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.