ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTWİNNİNG AVRUPA KALİTE ETİKETİ ÖDÜLLÜ OKULUMUZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE

eTWİNNİNG AVRUPA KALİTE ETİKETİ ÖDÜLLÜ OKULUMUZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE

 ‘’ Oyuncağımı Yapıyorum ‘’ ve ‘’ T.E.S.L.A.’’ isimli projeleri Ulusal Destek Servisi tarafından yapılan değerlendirme sonucu Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilen Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ümit Yaşar ve Proje Danışmanı Öğretmen Zarife Gökçen Karadem müdürlüğümüze gelerek projeler ile ilgili İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Şekeroğlu’na bilgi verdiler.

Karaköprü Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi öğrencilerinden bir grup, danışman öğretmenleri Z.Gökçen KARADEM ile ‘OYUNCAĞIMI YAPIYORUM’ adlı ulusal eTwinning projesi yürütmüşlerdir. Aynı zamanda STEM eğitim anlayışına dayanan ve eğitim materyali olarak bilimsel oyuncak üretilen bu proje Ulusal Kaliteetiketialmayahakkazanmıştır. 

Açılımı Technology, Education, Science, Life, Application olan ´T.E.S.L.A´ projesi Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi’nde aynı ekip tarafından yürütülen bir diğer eTwinning projesidir. Uluslararası boyutta yürütülen bu projede öğrenciler 21. yy becerileri ve Web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenmişlerdir. Bu proje de UDS tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir.

 ‘’ Oyuncağımı Yapıyorum ‘’ ve ‘’ T.E.S.L.A.’’ isimli projeleri ile Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilen Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi İdareci, Öğretmen ve Öğrencilerini kutlayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Şekeroğlu, Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilen okullar arasında ilimizden bir okulun olmasından mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.

07-06-201807-06-201807-06-2018

 

 


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.