ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Yaşanan Karne Heyecanı...

Evde Yaşanan Karne Heyecanı...

Rahatsızlıkları nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler, karne heyecanını evde yaşadı.

Rahatsızlıkları sebebi ile okul gidemeyen ve evde eğitim gören öğrencilere karne heyecanını yaşatmak için Vali Güngör Azim Tuna, Karaköprü Kaymakamı Ahmet Yıldız, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Karaköprü 100.Yıl İlkokulu 3. sınıf öğrencileri Ayşenur Taş, Fatmanur Taş ve İncirli Ova İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Nurullah Çoban’ı evlerinde ziyaret ettiler. Karnelerinin yanı sıra çeşitli hediyeler verilen öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi.

Vali Güngör Azim Tuna; Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu evde eğitim sisteminin çocukların gelişmesine ve sosyal hayatın içerisinde olmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Sayın Tuna, bizlerde Öğrencilerimizin tedavisi ve eğitimi ile yakından ilgileniyoruz. Öğrencilerimiz, hep güler yüzlü, cana yakın ve azimli. Hastalıkları nedeniyle okula devam edemiyorlar evde eğitim alıyorlar ve emeklerinin kaşılığı olan karnelerini bugün  biz onlara getirdik. Başarılarının devamını diliyor, gelecekte hep mutlu olmalarını temenni ediyoruz” diye konuştu.  İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise,“Öğrencilerimizin iyi bir eğitim almalarını sağlamak için devlet olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımıza büyük bir değer veriyor, iyi bir eğitim almalarını önemsiyoruz. Devletimizin önem verdiği projeler arasında olan “Evde Eğitim” programı, her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmaktadır. Çocuklarımız, bizim en değerli ve kıymetli parçamızdır.’’ Dedi.

 

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.