ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EYYÜBİYE MİLLİ EĞİTİMDEN GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERE UYUM EĞİTİMİ SEMİNERİ

EYYÜBİYE MİLLİ EĞİTİMDEN GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERE UYUM EĞİTİMİ SEMİNERİ

İlimiz Eyyübiye İlçesine bağlı okullarımızda göreve yeni başlayan aday öğretmenlere ‘Çevreye Uyum Eğitim Semineri’ verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve yeni atanan öğretmenler katıldı.

Gerçekleştirilen seminerde bir konuşma yapan İLCİ; ´´Öncelikle göreve başlayan öğretmen arkadaşlarıma bu kutsal görevlerinde muvaffakiyetler temenni ediyorum. Sizler daha gençsiniz ve yolun başındasınız. Sizlerin bilgi ve birikimlerinizden hiç şüphemiz yok. Sizler bu bilgi ve birikiminizi uygun bir şekilde karşınızdaki kitleye aktarabilirseniz kitlede mutlu olur, sizlerde mutlu olursunuz. Öğretmenlik Mesleği Kutsal ve ulvi bir meslektir. Ne olur sizler  çocuklarımızı yavrularımızı anlamaya çalışın. Onların dünyalarında bir gezinti yapın. Eğitim yoksa insanda yoktur. Eğitimin temel unsuru da öğretmendir. Siz değerli arkadaşlarıma çok önemli tavsiyem, korkutmayla hiç bir problem çözülmez, korkutma ancak sizin alanınızla sınırlı kalacaktır. Fakat sevgi bir ömür boyu devam edecek bir unsurdur. Onlara yüreğinizde yer açmanızı, sevginizle okulu sevdirmenizi istiyoruz. Zira öğretmen sınıfına girdiğinde kapısını kapattığında vicdanıyla baş başadır. İsterse çocukları son derece tehlikeli son derece yıkıcı ve kavgacı bir kuşak yetiştirir, isterse de dürüst, gerçekten ailesini vatanını milletini seven ve genel bir anlamda insanı ve insanlığı seven birer birey yetiştirir. Çünkü siz öğretmenler yeryüzünün en değerli mâdenini işliyorsunuz. Onun için öğretmen önemlidir. Sizler gerçekten bizim için çok değerlisiniz. Bütün imkânlarımızı bütün gücümüzü işlerinizi daha iyi yapabilmeniz için kullanacağız. Kapılarımız sonuna kadar sizlere açık olacaktır. Sizleri bekleyen çocuklarımıza faydalı olacağınıza inanıyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Eyyübiye  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR ise  ´´Öğretmenlerin coğrafi, kültürel ve sosyo- ekonomik şartlarla karşı karşıya kalmaları eğitim ve öğretime doğrudan etki etmektedir. Uyum Eğitimi bu olumsuz etkileri azaltarak aday öğretmenlerin mesleğe daha bilinçli ve umutlu başlamaları için yapılmaktadır. Her yıl ilçeye yeni atanan öğretmenler için uyum seminerleri düzenlediklerini belirterek, “Öğretmen arkadaşlarımız ilçemize gelip görevlerine başladıktan sonra kurumlarımızı, birimlerimizi, ilimizi ve ilçemizi tanımak için iki günlük bir eğitim aldıktan sonra okullarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlayacaklar. İlçemize 660 ’a yakın kadrolu öğretmen ataması gerçekleşti. Bu kadrolu öğretmen ataması ile birlikte kendimizi çok daha güçlü hissedeceğiz . Bu manada sizlerin ilçemize katacağı katkının değerin çok üst düzeyde olacağını biliyoruz ve bu da bizim için çok önemlidir. Ben şimdiden öğretmen arkadaşlarıma başarılar dileyerek hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Çevreye Uyum Eğitim Semineri kapsamında etik eğitimi, bölgenin tarihi dokusu, kültürel özellikler, coğrafi özellikler, bölgenin sosyal-ekonomik yapısı ve bölgede yaşanabilecek riskler  ile kurumların tanıtımı konularını içeren eğitimler verildi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.