ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA TABLET BİLGİSAYARLAR ŞANLIURFA’ DA DAĞITILDI

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA TABLET BİLGİSAYARLAR ŞANLIURFA’ DA DAĞITILDI

Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK,  Fatih Projesi kapsamında Çeaş Anadolu Lisesinde tablet bilgisayar dağıtım töreninde öğrencilere tabletlerini dağıttı.

Tüm Türkiye’de yürütülen Fatih Projesi kapsamında bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN´ ın tablet bilgisayar dağıtımı olduğu gibi Şanlıurfa’da da tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. Tablet bilgisayarları öğrencilere dağıtmadan önce açıklama yapan Vali İzzettin KÜÇÜK; Şanlıurfa’da bugüne kadar 18 bin tablet bilgisayar dağıtıldığını 3 bin 480 dersliğe de etkileşimli tahta bağlandığını kaydetti. Fatih Projesiyle modern bir eğitim anlayışının yakalanacağını sözlerine ekleyen Vali KÜÇÜK; en büyük arzularının gençlerin kaliteli eğitim alarak en güzel okullarda okumaları olduğunu belirtti.

Tabletlerin dağıtımı öncesinde ise okul idaresi tarafından Fatih Projesine yönelik bilgilendirme yapıldı. Buna göre; Şanlıurfa’da 136 okulda geniş bant internet erişimleri için altyapı çalışmalarının tamamlandığı, tüm derecedeki okullara 1760 adet çok fonksiyonlu yazıcı dağıtıldığı ve internet erişimi olmayan ve kırsal bölgelerde bulunan 818 okula da V-SAT Uydu İnternet erişimi sağlandığı bilgileri verildi.

Bilgilendirmenin ardından Vali İzzettin KÜÇÜK ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ tarafından öğrencilere tablet bilgisayarları takdim edildi. Vali Küçük öğrencilere derslerinde başarılar diledikten sonra beraberindekilerle birlikte okuldan ayrıldı.

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.