ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Filistin'e Yönelik Söyleşi: İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi İle İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilciliği İşbirliğiyle Gerçekleştirildi

Filistin'e Yönelik Söyleşi: İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi İle İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilciliği İşbirliğiyle Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa temsilciliği işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gönül Meselesi: Filistin konulu" söyleşi öğrencilerimizden büyük ilgi gördü. Moderatörlüğünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik'in yaptığı, İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla'nın konuk olarak yer aldığı söyleşi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti başladı.

Eğitimci Muharrem Çelik, söyleşiye başlamadan önce bu konuya duyarlılığı ve hassasiyeti için Milli Eğitim Müdürü Sayın Asım Sultanoğlu'na teşekkür etti. Çelik, gençleri gelişen olaylar karşısında doğru bilgilendirerek vatan ve millet savunması açısından duyarlı hale getirmenin hepimizin görevi olduğunu, dünyadaki mazlum ve mağdurların yanında yer almanın, savaşlarda haksız yere katledilen çocuk, sivil insan, kadın, yaşlı ve hastalara sahip çıkmanın önemli olduğunu vurguladı.

İHH Başkanı Behçet Atilla, İHH'nın çalışmalarını anlatarak Filistin'e yapılan zulmün karşısında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti. Özellikle Filistin ve Mescid-i Aksa'nın ülkemiz ve İslam açısından öneminin iyi bilinmesi gerektiği, bu konuda araştırmalar yapmaları, kitap okumaları ve bilimsel olarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirtti. Atilla ayrıca, müminlerin kardeş olduğunu ifade ederek, kardeşlerimiz için dualar yapmamız gerektiğini söyledi.

Behçet Atilla, bu anlamlı ve verimli çalışma için İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Asım Sultanoğlu'na, Ar-Ge Sorumlusu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Hatipoğlu'na, Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik'e ve okul müdürlerine ayrıca teşekkür etti.

Söyleşi sonrasında konuşmacılara teşekkür plaketleri Esentepe İMKB Müdürü Sadık Kurt tarafından takdim edildi.

03-11-202303-11-202303-11-202303-11-2023

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.