ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 76. Yıl Dönümünde Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete intikalinin 76. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. İlk olarak Şehitler Abidesi´nde Çelenk Sunma ile başlayan törene Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK, 20´nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa TEPE İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, bürokratlar ve askeri erkan katıldı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 76. Yıl Dönümünde Törenle Anıldı

Tören programının okunarak, çelenklerin sunulmasının ardından, Büyük Önder´in ebediyete intikal ettiği 09.05´te sirenler çalınarak saygı duruşunda bulunuldu.

Şehitler Abidesi´nde düzenlenen törenin ardından, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda Karaköprü Güzel Sanatlar Lisesi  tarafından düzenlenen anma programına geçen Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK ve beraberindekiler burada Karaköprü Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğrencilerinin yapmış olduğu Atatürk Konulu resim sergisini gezdi.

Düzenlenen anma programında, Karaköprü Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Ahmet HARMANCI günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Okul Müdürünün konuşmasının ardından öğretmen ve öğrencileri tarafından Atatürk’ün hayatını anlatan şiirler okundu, etkinliklerin sunumu yapıldı.

Anma programının ardından Vali İzzettin KÜÇÜK, 20´nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan BAŞBOZKURT, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ve beraberindeki bürokratlar anma programından sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali TANRIVERDİ, Okul Müdürü Ahmet HARMANCI, Öğretmen ve Öğrencileri kutlayarak tören alanından ayrıldılar.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.