ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 77. Yıl Dönümünde Törenle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 77. Yıl Dönümünde Törenle Anıldı

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. İlk olarak Şehitler Abidesi´nde Çelenk Sunma ile başlayan törene Şanlıurfa Vali Vekili Oğuz ŞENLİK, 20´nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadullah Gencer, bürokratlar ve askeri erkan katıldı.

     Tören programının okunarak, çelenklerin sunulmasının ardından, Büyük Önder´in ebediyete intikal ettiği 09.05´te sirenler çalınarak saygı duruşunda bulunuldu.

   Şehitler Abidesi´nde düzenlenen törenin ardından, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda İlimiz Haliliye İlçesi  ÇEAŞ Anadolu Lisesi  tarafından düzenlenen anma programına geçen Şanlıurfa Vali Vekili Oğuz ŞENLİK ve beraberindekiler burada İlimiz Haliliye İlçesi  ÇEAŞ Anadolu Lisesi  tarafından düzenlenen programa katıldı.

    Düzenlenen anma programında, İlimiz Haliliye İlçesi  ÇEAŞ Anadolu Lisesi Müdürü Halil TAŞÇI günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Okul Müdürünün konuşmasının ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından Atatürk’ün hayatını anlatan şiirler okundu, etkinliklerin sunumu yapıldı.

    Anma programının ardından Şanlıurfa Vali Vekili Oğuz ŞENLİK, 20´nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadullah Gencer ve beraberindeki bürokratlar anma programından sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Aksoy, Okul Müdürü Halil Taşçı, Öğretmen ve Öğrencileri kutladılar.

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.