ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 78. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 78. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

    Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu ve Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. Yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Tören Şehitler Anıtına Çelenk sunmayla başladı. Törene Şanlıurfa Valisi Güngör Azim TUNA, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı KÖSEALİ,  Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ,  Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Bürokratlar ve Askeri Erkan katıldı.

     Tören Programı okunarak çelenklerin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği 09:05 ‘te sirenler çalınarak saygı duruşunda bulunuldu.

     Şehitler Abidesinde düzenlenen törenin ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Eyyübiye TES-İş Anadolu Lisesi  öğrencileri tarafından düzenlenen anma programına geçen Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ve beraberindekiler burada TES-İş Anadolu Lisesi Resim öğrencilerinin yapmış olduğu Atatürk konulu resim sergisini gezdi.

     Tören Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Aziz Şehitlerimiz ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

     Düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tes-İş Anadolu Lisesi Müdürü Rıza Yıldızbakan yaptıktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Askeri kişiliği ise Öğretmen Yüzbaşı Osman Kuyu tarafından anlatıldı.

     Program okunan şiirler, Atatürk’ün sevdiği şarkılar, Oratoryo gösterisi, Atatürk’ün  yaşam öyküsü, Gençliğe Hitabe, Gençliğin ATA’ ya Cevabı ve Ölüm Metniyle sona erdi.

     Anma programının ardından Vali Güngör Azim TUNA, Garnizon Komutanı Tuğgeneral  İsmail Hakkı  Köseali,  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ve beraberindekilerle birlikte  programı hazırlayan Öğretmen ve Öğrencileri  kutlayarak günün anısına fotoğraf çektirdiler.

11-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-2016

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.