ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''GELECEĞİM MESLEĞİM'' KONULU SEMİNER YAPILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajanslarının işbirliğiyle düzenlenen 2019 yılı ''Mesleki Eğitim Teması'' bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.
 ''GELECEĞİM MESLEĞİM'' KONULU SEMİNER YAPILDI

Mesleki Eğitim Teması seminerine; Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürleri, Meslek Yüksek Okulu ( MYO) yetkilileri ile rehber öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seminer; Mesleki Eğitimin önemi, Özel sektörün eleman ihtiyacı, İŞKUR' un destekleri ve politikası gibi konuların ele alınmasıyla devam etti.

Toplantıya başkanlık yapan Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, yaptığı konuşmasında '' Mesleki ve Teknik Eğitim ile genç insanların işe hazırlanması, yetişkinlerin becerilerini geliştirmesi ve ekonominin ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir. Mesleki ve teknik öğretimin esası, bireylere belli bir mesleğin temel bilgi ve becerilerini kazandırmak ve belirli teknolojilerin kullanımını öğretmektir. Böylece bireyler hem daha çabuk meslek sahibi olarak işgücü piyasasına çıkacak, hem de işletmelerin ara eleman gereksinimlerini karşılamış olacaktır. ''dedi.

28-05-201928-05-201928-05-201928-05-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.