ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN BELİRLEYİCİSİ ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDA TER DÖKTÜ

GELECEĞİN BELİRLEYİCİSİ ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDA TER DÖKTÜ

   İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen YGS 2 Deneme sınavı 13 ilçede 186 okulda 25 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

   Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünde kırsal bölgeleri de kapsayan deneme sınavı 186 okulda yapıldı. 25 bin öğrencinin katılımının sağlandığı deneme sınavında gençlerin sınav heyecanını aşması ve motivasyonunun arttırılması amaçlanıyor.

   Şanlıurfa gibi büyük bir ilde Büyükşehir´in katkılarıyla büyük sınavlar gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Milli eğitim İl Müdürü Şerafettin Turan: "Bu yapılan organizasyon aslında çok büyük bir organizasyon. Bu tür organizasyonları gerçekleştirmede zorluklar yaşayan bizden daha küçük iller var. Eğitime katkı sunan herkese hepinizin adına teşekkür ediyorum" diyerek öğrencilere başarılar diledi.

   Sınıflardaki kısa ziyaretlerinde gençlere nasihatlerde bulunan Başkan Çiftçi, "Hem TEOG sınavına giren küçük öğrencilerimiz hem de YGS-LYS sınavına girecek olan kardeşlerimiz için toplam 7 deneme sınavını Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirme kararı aldık. Bizim amacımız size bir nebze de olsa uygulamaya yönelik girdiğiniz sınavlarda destek  olmaktır. Yaptığımız sınavın faydalı olup olmadığını görmek amacıyla okulları ziyaret ediyoruz. Bu projeyi daha da genişletmek hedefindeyiz. Önümüzdeki eğitim sezonunda bu tür sınavların sayısını daha da arttırmak suretiyle eğitime katkı vermek istiyoruz " diye konuştu.

 

   Yeni yılda 254 bin öğrenciye ulaşmayı hedefleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçeler ve kırsal bölgeleri kapsayan deneme sınavlarını yıl içinde yapmaya devam edecekler.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.