ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" Geleceğin İçin Bırak" Projesi Ödüllü Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile hazırlanan 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü programı "Geleceğimiz İçin Bırak" projesi ödüllü mektup yarışması ödül töreni Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile hazırlanan 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü programı "Geleceğimiz İçin Bırak" projesi ödüllü mektup yarışması ödül töreni Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ekrem Ayaz, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, Veliler, öğrenciler ile basın mensupları katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması sonrası Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik'in yapmış olduğu açılış konuşması ile devam etti.

Konuşmasında 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü'nün önemine değinen Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik Yeşilay Genel Merkezi ile Sağlık Bakanlığı işbirliği içerisinde bırakabilirsin programının telefonlara ve tabletlere ücretsiz indirebileceğini, Türkiye'de ve Urfa'da bir ilk olan ilkokul ortaokul ve lise öğrencileri arasında ödüllü mektup yarışmasını ilimizde ilk defa düzenledikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, bağımlılıklarla ilgili her zaman kendilerine destek veren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül e teşekkür etti.

Programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden birinin sigara kullanımı olduğunu, bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımının aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkilediğini belirterek başladığı konuşmasının devamında şunları söyledi "İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Valiliğimizin bağımlılıklarla aktif mücadele kapsamında ilimizde ilk olarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında 'Ödüllü Mektup Yarışmasını' gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Amacımız sevgili öğrencilerimiz tarafından, aile yakınları içerisinde herhangi bir zararlı alışkanlık bağımlılığı olan kişilerin bu mektuplar aracılığıyla zararlı alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlamaktır.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bugün müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kademelerinde (ilkokul, ortaokul, lise) farkındalık oluşturma adına tüm öğrencilerimize Rehber Öğretmenlerimiz tarafından sigaranın zararları ile ilgili seminer verilmektedir.

Bu anlamda bu projenin yürütücüsü olan Ar-Ge üyemiz Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik'e, projemizin ortağı Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeynel Abidin Beyazgül'e, projede katkısı olan değerli jüri üyelerimize huzurunuzda teşekkür ederim.

Tabi ki en önemlisi kıymetli öğrencilerimizin dayanışma ruhu içerisinde projeye ilgi göstermeleri bizim için son derece önem teşkil eder. Mektup yazan tüm öğrencilerimizi ve bugün burada derece alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerini vermiş oldukları emekten ötürü tebrik ediyor, bu vesile ile '9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde tüm sigara kullanan bireyleri daha sağlıklı bir yaşam için sigarayı bırakmaya davet ediyorum."

Yapılan konuşmalar sonrasında program Küller Başına isimli tiyatro oyunu, Urfa ahengi müzik dinletisi, Yeşilay tanıtım filmi ile devam ettikten sonra ödül törenine geçildi.

İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere tablet, bisiklet, dijital kol saati ödüllerinin verildiği ödül töreninde öğrencilerin öğretmenlerine ve jüri üyelerine yarışmaya katkılarından ötürü plaket verildi.

Program, günün anısına birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

09-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-2022c

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.