ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimi'' İle Geleceğin Girişimcileri Hedefleniyor

''GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimi'' İle Geleceğin Girişimcileri Hedefleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında imzalanan '' Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi'' protokolü kapsamında Öğretmenlerimize '' GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimi '' verildi.

Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezi ( YASEM ) de, Genç Başarı Eğitim Vakfı yetkilileri tarafından verilen eğitime ilkimizde Ortaöğretim kurumlarında görev yapan 80 öğretmenimiz katıldı.

Genç Başarı Eğitim Vakfı yetkilileri program ile ilgili yaptıkları açıklamada; İlköğretim, Ortaöğretim ve Yükseköğretim düzeyindeki gençlere girişimcilik, ekonomi ve iş yönetimi eğitimleri ve uygulamalı programlar düzenleyerek gençleri küresel ekonomiye hazırlamayı, girişimcilik ve yaratıcılık faaliyetlerini geliştirip ekonomik hayatta aktif rol almalarını sağlamayı amaçladıklarını belirttiler.

Program sonunda girişimlerini kuran öğrenciler yapılan değerlendirmeler neticesinde seçilip, GençBizz Türkiye Finali Yarışması'na katılım gösterecekler. Yarışma sonunda Türkiye Finalisti bağımsız jüri üyeleri tarafından seçilerek, her yıl farklı bir Avrupa ülkesinde düzenlenen 'Avrupa Yılın Şirketi Yarışması'nda ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

2018-2019 eğitim öğretim yılında program kapsamında Şanlıurfa'da 22 şirket kurulmuş olup, bunlardan 1'i GençBizz Türkiye Finali'ne katılma hakkı kazanmıştır.

14-10-201914-10-201914-10-201914-10-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.