ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI, ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ FARUK ÇELİK SÜLEYMANİYE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI, ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ FARUK ÇELİK SÜLEYMANİYE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

   Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Şanlıurfa’da bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk ÇELİK’e  Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaretinde Şanlıurfa Valisi Güngör Azim TUNA, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ve kalabalık bir heyet eşlik ettiler.

   Ziyarette bir konuşma yapan Bakan ÇELİK ’’ Sevgili çocuklar, bizler okul okuduğumuz zaman ve şartlar bakımından çok zorlu dönemlerden geçtik ve bu günlere geldik. Eğer geçmişinizi iyi bilirseniz, geçmişinizi unutmazsanız, zorlukları unutmazsanız, geçmişle gelecek arasında bir bağ kurarsanız Ülkeniz için çok faydalı bir insan olursunuz. Kendi Anne Babanızdan gurur duyun, kendi ailenizden şeref duyun, kendi kimliğinizden fakirliğinizden onur duyun. Asıl olan insan olmaktır. İyi bir insan olmaktır. İyi bir insan değer yargılarına sahip çıkan insandır. bu güzel vatana, bu güzel coğrafya ya ,bu özgürce nefes alabildiğimiz coğrafya ya hep birlikte sahip çıkalım.çünkü bu coğrafya çok zor koşullarda vatan yapılıp bizlere sizlere teslim edildi.Buna layık olmalıyız, bunun içinde çok çalışmalı, çok okumalıyız. Gençliğimizin önünde tehlikeler var biz istiyoruz ki gençlerimizin elinde kalem olsun, sınavlara iyi hazırlansın. Ama biri size diyecek ki kalemi bırak silahı al. Ne olacak silahı alınca ölecek öldürüleceksin insan yaşamak için vardır. İnsan canını yalnızca ALLAH alır buna kimse karışamaz. Bizim sizlerden ricamız okuyun, kalemi bırakmayın. Biz sizin arkanızdayız sizleri onlara yem etmeyeceğiz inşallah.’’ Dedi.

   Bakan Faruk ÇELİK öğrencilerin sorularını samimi bir şekilde yanıtladıktan sonra okuldan ayrıldı.

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.