ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ, ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI BESLENME KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ, ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI BESLENME KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

     Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Karaköprü Türk Telekom Ortaokulu öğrencileri için hazırlanan programa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI, Okul Müdürü, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Program da bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ’’ Çocuklar büyürken, yetişirken sağlıklı gıdalarla beslenmelidir. Bu bir Ülkenin olmazsa olmazlarındandır. Yediğimiz içtiğimiz her türlü gıdanın sağlıklı olması, hijyen şartlarını taşıması insan sağlığının bir gereğidir. Sokaktan aldığımız her gıdanın sağlıklı, hijyenik ve kullanma tarihi geçmemiş olmasına özen göstermemiz gerekmektedir. Bizlere düşen en büyük görev çocuklarımızın tüketeceği gıdaların temiz, hijyenik, insan sağlığına zararsız helal gıdalar olduğuna dikkat etmektir.’’ dedi.

     Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI’ da konuşmasında öğrencilerin, gençlerin fast food  yiyeceklerle beslenmeyi sevdiklerini ancak sağlıklı gıdalarla beslenmenin insan vücuduna olacak faydalarına değinerek, sağlıklı bir zihin için sağlıklı gıdalarla beslenmenin gereklerini anlattı.

      Program Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerinin bilgilendirme sunumuyla sona erdi. 

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.