ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halfetili Gençler Bağımlılıklar Konusunda Bilgilendi

Halfetili Gençler Bağımlılıklar Konusunda Bilgilendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi ve İl Müftülüğü işbirliği ile Halfeti ilçesindeki öğrencilere ve diyanet personeline bağımlılıklarla mücadele kapsamında eğitim verildi.

Eğitimler İl Müftüsü Ramazan TOLAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem ÇELİK tarafından gerçekleştirildi.

Eğitimlere Halfeti Müftüsü Muhammed Ahıskalı, Halfeti İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ŞENEL, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Oldukça verimli geçen eğitimler sonrasında katılımcılardan eğitimle ilgili dönütler alındı. Ümmü Gülsüm Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine eğitimin yanı sıra çalıştay yapıldı. Ayrıca Halfeti Kur'an kursu eğitmenlerine ve Halfeti imamlarına Halfeti Gençlik Merkezi'nde bir eğitim düzenlendi. Eğitim esnasında sahnede zaman zaman uygulamalar yapılan eğitimler, katılımcılar üzerine büyük etki bıraktı.

Eğitimler ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem ÇELİK eğitimlerinin gençler üzerine büyük etki bıraktığını, bu eğitimlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 8 yıldır devam ettiğini söyledi Çelik "bu eğitimlerdeki asıl amaç gençlerin zararlı alışkanlıklara zararlı çevrelere bulaşmadan önce hayır deme bilincini kazanarak kendisini güvence altına almasıdır." dedi.

Eğitimde konuşan İl Müftüsü Ramazan TOLAN gençlerin sağlıklı mutlu ve başarılı olabilmeleri için zararlı çevrelerden ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları gerektiğini vurgulayarak bunun içinde güzel ahlaka sahip olmaları çevresine ve insanlığa faydalı olmaları gerektiğini söyledi. Özellikle Kur'an kursu ve imamlara seslenen müftü bu konuda da çok ciddi çalışmalar yapmalarına gerektiğini belirti.

18-01-202418-01-202418-01-2024

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.