ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALİLİYE BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

HALİLİYE BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL, geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi yapılacak konusu sadece ´´Çanakkale´´ olan bilgi yarışmasıyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ yi makamında ziyaret etti. İlimizde 8. Sınıf Öğrencilerine dağıtılmak üzere bastırılan kitapları İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ ye teslim eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL, amaçlarının Çanakkale Destanının geleceğe aktarılması olduğunu söyledi.

Çanakkale Zaferi anısına yapılacak bilgi yarışmasında öğrencilerin bilgi sahipleri olması adına Haliliye Belediyesi tarafından 12 bin adet İbrahim Artuç’ un yazdığı “1915 Çanakkale Savaşı” isimli kitabın basımı gerçekleştirildi. Başkan Fevzi Demirkol, bu kitaplardan 5 binin okullara tesliminin yapılması için İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret etti. Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu  ziyarette bir açıklama yapan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL;  ´Çanakkale Destanı’nın gençlerimize ve bu gençlerimizin gelecek nesillere aktarılması için bilgiyle donatılması gerekir. Çanakkale bir destandır. Bizde Haliliye Belediyesi olarak geçen yıl düzenlediğimiz gibi bu yılda geleneksel hale dönüştüreceğimiz bir hizmetimizi, 18 Mart’ta gerçekleştirmiş olacağız. Çanakkale ile ilgili il genelinde, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci’nin himayesinde kampanya düzenlemiş bulunuyoruz. Şanlıurfa il genelinde ilk önce sınıf içi, sonra sınıflar arası, okullar arası ve ilçeler arası olmak üzere konusu sadece Çanakkale Destanı olan bir bilgi yarışması düzenliyoruz. Sayın müdürümüze, Şanlıurfa genelindeki okullara dağıtılmak üzere kitap getirdik. Bu kitabın basımını Haliliye Belediyesi olarak biz gerçekleştirdik. Tüm Şanlıurfa genelindeki okulların tamamındaki kütüphanelerde bu kitabımız olacaktır. Faydasına inandığımız tüm etkinliklerimizde olduğu gibi bu da geleneksel hale gelecektir. Geleneksel 2’nci Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliğimiz 18 Mart’ta finalle gerçekleşecektir.´ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise yaptığı açıklamada; ´Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etmek istiyorum. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma vesilesiyle geçen yıl okullarımızda gerçekleştirmiş olduğumuz Çanakkale ile ilgili bilgi yarışmasında, Haliliye Belediye Başkanlığımızın sponsorluğunda çocuklarımıza çeşitli ödüller verilmişti. Geçen yıl başlattığımız bu kültürel etkinliğe bu yılda devam ediyoruz. Haliliye Belediyesinin bu ve buna benzer çalışmalarını taktirle karşılıyoruz. Beş bin kitabın çocuklara dağıtılacak olması, çocukların elinde Çanakkale ile ilgili kitabın olması bizim için anlamlıdır. Temennim odur ki Haliliye Belediyemizin Eğitime göstermiş olduğu bu ve buna benzer takdire şayan destekleri diğer Belediyelerimize de örnek olur.´ dedi.

08-03-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.