ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“HEPİMİZ BİRİZ” KARDEŞLİK PROGRAMI

“HEPİMİZ BİRİZ” KARDEŞLİK PROGRAMI

 

“HEPİMİZ BİRİZ” KARDEŞLİK PROGRAMI

 

Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Ankara Çamlıdere Anadolu İmam Hatip Lisesi ´nin Ankara Kalkınma Ajansı  desteği ile düzenlediği ´´ Hepimiz Biriz ´´ programı Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlendi.

Programa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mehmet KEKLİK,  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ,  Şanlıurfa Müftüsü İhsan AÇIK,  İlçe Müftüleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve  Ankara’dan gelen öğrenci ve öğrenci velileri katıldı. 

Program; Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdurrahman Bayburslu´nun Kur´an tilavetiyle başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ankara ve Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin halk oyunları gösterisi sergilendi.

Okunan şiirlerde, söylenen ilahilerde, sergilenen tiyatro gösterilerinde kardeşlik vurgusu ön plana çıkarıldı.

 Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ ´´ Gönüller bir olduğunda, gönül köprüleri kurulduğunda,  birliğimizi bozacak hiçbir güç başaralı olamayacaktır.  Ülkemizin her yerini bir vücudun damarları gibi birbirine bağlamalıyız. Bu ülke biz kardeşçe yaşadıkça güzel olacaktır. Bu programlar ülkenin evlatlarının birbirini tanıması için çok önemlidir.  İnanıyorum ki bu ve buna benzer programlarla 78 milyonun kardeşliğini bir kez daha tesis edeceğiz.   Bu güzide programda emeği geçen herkese teşekkür ederim, dedi.

 Program öğrencilerin ve protokolün  toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi. 

 

03-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.