ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi STK Tanıtım Toplantısı Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK Başkanlığında Yapıldı

Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi STK Tanıtım Toplantısı Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK Başkanlığında Yapıldı

      İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesinin STK tanıtım toplantısına Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Maarif Müfettişleri Başkan ve Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

        İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, katılımcıları Necip Fazıl´ın;

      Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
      Hedefe varmayan mızrak utansın!

      Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
     Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

dizeleriyle karşıladı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´ Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi ile öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimiz kısacası hepimiz geleceğimize daha umutla bakacağımıza ve Urfa´mızın eğitim alanında da hak ettiği noktaya varacağına olan inancını taşımaktayız.´´ dedi.

      İLCİ, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya koydukları projenin iki ayaktan oluştuğunu söyledi. Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi’ nin ilk ayağı olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla il genelinde etkin bir denetim ve rehberliğin yapıldığını belirterek şuana kadar ilimizde 681 kurs merkezi açıldığını bu kurslarda 6115 öğretmenin görev aldığını 124.205 öğrencimizin de bu kurslardan yararlandığını belirtti. İLCİ, Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla yapılan il geneli deneme sınavı hakkında da bilgi verdi. 11-12-13 Kasım tarihlerinde il genelinde YGS ve TEOG deneme sınavları yaptıklarını belirterek bu sınavlara 73684 öğrencinin katıldığını, ilerleyen dönemlerde deneme sınavlarının tekrarlanacağını belirtti.

      İLCİ, projenin diğer ayağı olan Koçluk Sistemiyle de tüm 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimize birer koç öğretmen belirlendiğini böylece okul-öğrenci-veli arasındaki iletişimin güçleneceğini, özellikle projenin bu ayağıyla öğrencilerin okul başarılarının yanı sıra sosyal/kültürel/sportif faaliyetlere de yöneleceklerini belirtti. İLCİ, özellikle STK’ların da eğitim öğretim faaliyetlerinin en önemli paydaşları olduklarını belirterek hem EBAP’ da hem de diğer çalışmalarımızda bizlere destek olmalarını bekliyoruz.´´ dedi. İLCİ başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm STK temsilcilerine ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

      Sayın Valimiz İzzettin KÜÇÜK ise projenin Urfa için hayati  bir faaliyet olduğunu ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın maddi ve manevi katkıları ile daha da işlevsel bir hale geleceğini ifade ettikten sonra eğitimin aile boyutuna dikkat çekerek ailenin  öğrenci, öğretmen ve okul ile olan iletişiminin sağlıklı yarınlarımızın teminatı olacağını belirtti. Veli olarak hepimizin gerekli hassasiyeti fazlasıyla göstermemiz gerektiğini dile getiren KÜÇÜK, STK temsilcilerine ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

      Konuşmaların ardından STK Temsilcileriyle İlimizde yaşanan sorunlar  ve yapılabilecekler hakkında  bilgi alışverişinde bulunuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanıtlamış olduğu sorularla STK  temsilcilerinin Eğitime nasıl katkı sağlayabilecekleri konuşuldu. Karşılıklı görüş alışverişi sonrası dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.