ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Kutlamalara Şehitlik anıtında düzenlenen programla başlandı. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin Şehitlik Anıtına çelenk sunumuyla devam etti. Çelenk sunma programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yanı sıra çok sayıda Okul Müdürü, Öğretmen, Öğrenci ve vatandaş katıldı.

Şehitlik Anıtındaki törenin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Organize edilen Eyyübiye Ahmet Hamdi Akseki İlkokulunca düzenlenen programla devam edildi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin okuduğu İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ  konuşmasında “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin  ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.

Sevgili Çocuklar, Sevgili Gençler; Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri;

Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen  bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun... Vatanımızı bölüp parçalamaya çalışan art niyetli Vatan hainlerinin Karanlık oyunlarına alet olmayalım. Türkü, Kürdü, Arap´ı ile Vatanımızı Dünyanın en iyi Ülkesi haline getirelim. Aramıza nifak sokmaya çalışanlara fırsat vermeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadele Kahramanlarını Şehitlerimizi, Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin konuşmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Programın ilerleyen bölümlerinde ise Ahmet Hamdi Akseki İlkokulu öğrencilerince günün anlam ve önemini belirten şiirlerin ardından okul öğrencilerince hazırlanan gösteriler izleyenlerin beğenisine sunuldu. Öğrenciler tarafından sunulan gösteriler izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Programa Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK’ ün yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa KIZILDEMİR, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Metin ALPCAN,  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, çok sayıda minik öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

23-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.