ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU

     Ayışığım Derneği tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Karaköprü 100.Yıl İlkokulunda yapmış oldukları kütüphane açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ geçekleştirdi.

    Gerçekleştirilen açılış töreninin ardından öğrencilerle birlikte bir süre kitap okuyan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Bu etkinlikteki amacımız  öğrencilerimizin kitaba olan ilgisini çekmek ve topluma kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Unutulmamalıdır ki bir ülkenin kalkınmışlık düzeyi o ülke insanının okuduğu kitap sayısıyla doğru orantılıdır. Kitap okurken oradaki bir sözcük, bir kavram bile hayatımıza çok şey kazandırır. Küçük yaşlarda, çocuğa özel zaman ayırarak, onun ilgi düzeyine ve yaşına uygun öykü, masal kitaplarını okuyarak temeller atılabilir. Evde hem aile fertlerinin hem de çocukların ulaşabileceği bir yere farklı türde kitapları içeren bir kitap köşesi oluşturulabilir. Eğer evde sürekli televizyon seyredilip hiç kitap okunmuyorsa çocuklarında kitap okumasını beklemek gerçekçi olmaz.Okuma, sağlıklı ve gelişmiş bir kişiliğin temel taşlarından birisidir.Okuma alışkanlığı, ancak çocukluk döneminde kazanılır.Okumayı sevdirmenin sihirli bir yolu yoktur. Velilerimizden özellikle ricamız evlerinde zaman zaman televizyonları kapatarak çocuklarıyla birlikte kitap okusunlar.´´ dedi.

    Kitap okuma etkinliği programına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanı sıra Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat YANMAZ, Ayışığım Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri  ve öğrenciler katıldı.

27-05-201627-05-201627-05-201627-05-201627-05-201627-05-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.