ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ NİN YIL SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ NİN YIL SONU MESAJI

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler;

Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Derslerinizde gösterdiğiniz performans hayatta göstereceğiniz performansın bir göstergesidir. Bugün karne günü ve bir yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bizim size olan inancımız çok büyük. İsterseniz, çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz.

Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinliklerle kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum.

Hepinize güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Yarınlarımızın Mimarı Kıymetli Meslektaşlarım;

Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük emekler sarf ettiniz. Sürekli gelişen çağa ayak uydurmak ve öğrencilerinizi de bu doğrultuda yetiştirebilmek amacıyla önce değişimleri takip ettiniz, kendinizi geliştirdiniz ve gerek bilgi, gerek beceri, gerekse teknoloji anlamında yaşanan tüm değişimleri öğrencilerimize aktarmak için bütün gayretinizle çalıştınız. Bunun için okudunuz, araştırdınız ve inanıyorum ki bir eğitim öğretim yılını daha kimi zaman zorluk kimi zaman kaygı ama yine de verdiğiniz emeklerin haklı gururuyla tamamladınız.

Eğitim, öğretmenlerin öğrencilerine gösterdiği sevgi ve şefkat ile gerçek anlamını bulabilmektedir. Bu gerçek ve bilinçle hareket edip her bir öğrencimize verdikleri emeklerden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Değerli Anne ve Babalar;

Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Bugün 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyorlar. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Ama asıl önemli olan onların gelecekte bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamış olmaktır. Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkanı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınızı görmenizi sağlar.

Sizlere tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.