ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´NİN ORTAK SINAV MESAJI...

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı nedeniyle 23-24 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa´da 578 okulda sınava girecek 41.614 öğrencimize başarılar diler sınavlarda görev alacak olan 4.577 görevli öğretmen ve idarecilerimize kolaylıklar dileriz.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´NİN ORTAK SINAV MESAJI...

Sevgili Öğrenciler;

 

23-24 Kasım tarihlerinde TEOG 1. Dönem Ortak Sınavları yapılacaktır. Yarınlarımızın teminatı olan sevgili çocuklar, bu sınavları en güzel şekilde başaracağınıza canı gönülden inanıyorum. Ortak Sınavlar, Ortaöğretim için bir adımdır. Bu adım strese ve gerilime neden olmamalıdır.  Sizlerin sağlıklı, mutlu, madden ve manen donanımlı bireyler olarak yetişmeniz temel amacımızdır. Başarılarınızı sınava endeksli olarak görmüyor, aksine sınavların bunun bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Kendi okulunuzda, kendi sınıfınızda, sınıf arkadaşlarınızla birlikte zaten dönem içinde girmiş olduğunuz sınavlardan çok da farkı olmayan ortak sınavlara gireceksiniz. Bu sınavlardan alacağınız notlar, ağırlıklı olarak okul başarınızın da eklenmesiyle hesaplanacak ve ortaya çıkan toplam puanınız ile bir üst öğretim kurumuna yani liseye yerleşmiş olacaksınız.

Kendinizi sınavla ilgili olumsuz düşüncelerden uzak tutun. Bu bağlamda size olumsuz telkinlerde bulunulacak ortamlardan kaçının.

Değerli Veliler;

 

Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babalara düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için Ortak Sınavlarda başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG 1.Dönem sınavlarında sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

 

 

23-11-2016

 

23-11-2016

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.