ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN ŞANLIURFA’DA OKUL MÜDÜRLERİMİZLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN ŞANLIURFA’DA OKUL MÜDÜRLERİMİZLE TOPLANTI YAPTI

     81 İl Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı için Şanlıurfa´da bulunan Müsteşarımız Yusuf TEKİN, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, Orta Öğretim Genel Müdürü Ercan TÜRK, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ve beraberindekilerle birlikte Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Okul Müdürlerimizle bir toplantı yaptı.

     Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ yaptıktan sonra kürsüye davet edilen Müsteşarımız sayın TEKİN konuşmasında şunları söyledi. ‘’ Öncelikle bir Pazar günü sizleri çoluk çocuklarınızdan ayırıp vakitlerini çaldığımız için hepinizden helallik dileyelim. Amacımız gittiğimiz her yerde, Öğretmen arkadaşlarla, idareci arkadaşlarla sohbet edip sorunlarımızı konuşmaktır. Buraya geldiğimizde de Müdürümüz Metin Beyden talep ettik, o da sağ olsun kabul etti.Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim Bakanlığın en büyük sorunu sahip olduğumuz dedikodu kaynağımız. Bu dedikoduların bir kısmı bizim çalışma azmimizi ve çalışma şevkimizi kırıyor. Bu dedikoduların bir kısmı Eğitim sistemimize ilişkin, bir kısımıda Bakanlık  uygulamalarına ilişkin dedikodular. Burada sizlerden ricamız ismen Bakan veya Müsteşar ismi olmadıkça yazılan çizilen hiçbir şeye inanmayın. Binlerce internet sitesi var binlerce yazı yayınlanıyor. Arkadaşlar biz gerçektende çok büyük ve fedakar bir aileyiz. Milli Eğitim Bakanlığı bir aile mantığı içinde yönetilmezse, kararlarını alıp uygulamalarını buna göre hayata geçirmezse başarılı olması mümkün olmayan bir Bakanlıktır. Yapmak istediğimiz şu; Bakan’dan başlayıp yurdumuzun en ücra köşesindeki Öğretmene kadar aramızda sağlıklı bir diyaloğ mekanizması kurmak. Aksi taktirde atacağımız adımların kabul edilebilirliği düşecektir, uygulanabilirliği olmayacaktır. Bu günlerde gündemde olan konular Milli Eğitim Bakanlığının ihraç ettiği öğretmenler. Hem FETÖ hem de bölücü terör örgütüyle alakalı çok detaylı bir çalışma süreci izledik. Aramızda bu türden, bize zarar verecek davranışları olan bir arkadaşımız varsa onu içimizden çıkaralım. dedi. Ayrıca Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Yabancı dil eğitimi konularında da açıklamalar yaptıktan sonra Okul Müdürlerimizin kendilerine sordukları soruları cevapladıktan sonra toplantı sona erdi.

29-11-2016   29-11-201629-11-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.