ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. UFKA YOLCULUK BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMALARI “KUR’AN VE SÜNNET BÜTÜNLÜĞܔ KONULU YARIŞMA PROJESİNE İLİŞKİN PROTOKOL İMZALANDI

6. UFKA YOLCULUK BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMALARI  “KUR’AN VE SÜNNET BÜTÜNLÜĞܔ KONULU  YARIŞMA PROJESİNE İLİŞKİN PROTOKOL İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Coşanlar Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü arasındaki işbirliğinin arttırılması, bilgi, koordinasyonu ve uygulanması temelinde Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konulu bilgi yarışmasında Şanlıurfa İl ve İlçelerinde koordinasyon ve uygulanması konularında birlikte hareket edecekleri  işbirliği protokolü imzalandı.

8 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması Türkiye’de yazılı olarak Türkçe ve Arapça dillerinde, Dünya genelinde ise online olarak İngilizce ve Arapça dillerinde yapılacaktır.

Yarışmaya ait başvurular www.ufkayolculuk.com.tr adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Yarışma Türkçe dilinde 7(Yedi), Arapça dilinde 3(Üç) ve İngilizce dilinde 1(Bir) olmak üzere toplam 11(On Bir) kategoride düzenlenecektir.

6.sı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının bu yıl ki konusu olan “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” ile Kur’an ve Sünnet’in ayrılmaz bir bütün olduğunu anlamak Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlayıp yaşamak, toplumun her kesimini son Peygamber Hz. Muhammet(sav)’in mesajları ile buluşturmak, Yüce dinimiz İslam’ı Sahih kaynaklar ile daha doğru anlamak ve anlatabilmek, Hadis-i Şerif’leri önemsizleştirip yok sayarak Kur’an-ı Kerim’i yanlış uygulatmayı amaçlayan tuzaklardan korunmak gayesiyle düzenlendiğini belirten yetkililer ayrıca kitap okuma alışkanlığı kazandırılması, okuyan, düşünen ve okudukları ile hayatına yön verebilen bireylerin yetişmesine ihtiyaç olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yarışmanın yapılacağı tarih olan 08 Nisan 2018’e kadar okullarımızda belirli aralıklarla duyuru yapılması, okul tahsisi gibi konularda, öğrencilerimize ve yarışmaya katılacaklara uygun bir yarışma ortamı sağlanacağını belirtti.

28-12-201728-12-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.