ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLARIMIZIN SAYISI 592 OLDU

BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLARIMIZIN SAYISI 592 OLDU

Okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi ve okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2.Döneminde 88 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başında 167 olan Beyaz Bayrak almış okul sayımız bu dönemde yapılan çalışmalar neticesinde 592´ye ulaşmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesi tarafından kurulan denetim ekibi ile İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekiplerinin özverili çalışmaları okullarımızda temizlik kültürünün oluşması adına önemli katkılar sağlamıştır. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN, okullarda temizlik ve hijyenin sağlanmasında yapılan denetimlerin ve gösterilen hassasiyetin sonucunda önemli bir ilerlemenin kaydedildiğini belirterek, hedeflerinin Şanlıurfa’daki tüm okulların Beyaz Bayrak alabilecek kaliteyi yakalamaları olduğunu, çalışmalarda emeği geçen Beyaz Bayrak Projesi İl Koordinatörü Mahmut ÇITIRIK ve denetim ekibine teşekkür etti. 

Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim CANBEK ´´Beyaz Bayrak projesi ile okullarımızın daha sağlıklı ve hijyenik ortamlara kavuşmasını ve çocuklarımızın ferah ortamlarda eğitim görmelerini amaçlıyoruz. İlimizin en ücra köşesinde bulunan okullarımız dahil tüm okullarımızın hijyenik ortamlara kavuşması için çabalıyoruz ´´ dedi. 

Beyaz Bayrak İl Koordinatörü Mahmut ÇITIRIK´ın verdiği bilgiye göre yapılan denetimler sonucu Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulların isimleri aşağıdadır;

/meb_iys_dosyalar/2018_05/21144140_2017-2018_EYYTYM_YYRETYM_YILI_2.DYNEM_BEYAZ_BAYRAK_KAZANAN_OKUL_LYSTESY.xlsx

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.