ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ´ÜN ´ŞANLIURFA´NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YIL DÖNÜMÜ´ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şerafettin Turan, Şanlıurfa´nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 
İL MÜDÜRÜMÜZ´ÜN  ´ŞANLIURFA´NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YIL DÖNÜMÜ´ MESAJI

"Milli birlik ve beraberlik ruhumuzun ve bağımsız yaşama azmimizin her karış toprağına tecelli ettiği cennet vatanımızın en kadim şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl Dönümünü kutluyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle yâd ediyorum.

11 Nisan 1920’de Şanlıurfa halkının din adına, vatan millet adına, bağımsızlık adına işgalci kuvvetlerin karşısında esareti kabul etmeyerek vermiş oldukları eşi görülmemiş mücadeleleri sonucunda işgalciler büyük bir hezimete uğratılmış ve Şanlı şehrimiz düşman işgalinden kurtulmuştur.  Destansı bir mücadele ile Şanlıurfalılar bütün imkânsızlıklara rağmen, işgalci kuvvetleri topraklarından atmayı başarmıştır.

Bugün bizlere düşen en büyük görev bağımsızlık uğruna yapılan bu mücadelede imkânın değil imanın ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya gösteren ecdadımızın aziz hatıralarına sahip çıkmak ve geleceğimiz olan bugünkü neslimize milletimizin vatan aşkı ile göstermiş olduğu destansı direnişi aktarmaktır. Cennet vatanımızın kurtuluşunu sağlayan ecdadımızın tüm değerlerine sahip çıkıp yarınlara taşıyacak inanç ve kararlılıkta milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşünceler ile Şanlıurfa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl Dönümünü tebrik ediyor, Kurtuluş Mücadelemizin zaferle sonuçlanmasına vesile olan, Urfa’nın kurtuluş mücadelesinde önderlik eden ‘On İkileri’ ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyorum."

 

 Şerafettin Turan

İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.