ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Mehmetçik'e Asker Selamı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Mehmetçik'e Asker Selamı

Şanlıurfa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, çelenk sunma töreninin ardından tebriklerin kabulü ve 11 Nisan Spor Salonundaki kutlama programıyla devam etti.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından Valilik makamında gerçekleşen tebrik kabul töreninin ardından, kutlamalar yağışlı hava nedeniyle 11 Nisan Spor Salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyet Bayramı için yayınladığı kutlama mesajının okunmasıyla devam etti.
Çeşitli gösterilerin sergilendiği programda tribünleri dolduran vatandaşlar ve protokol üyeleri Barış Pınarı Harekâtıyla simge haline gelen asker selamıyla Mehmetçik'i selamladı.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin programda yaptığı konuşmada Cumhuriyet Bayramını kutlayarak; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, yokluklar içerisinde adeta destan yazarak kazandığımız Kurtuluş Savaşı'nın ardından, bu destanın sahibi olan milletimize yönetim hakkını veren Cumhuriyetin ilanı, milletimiz için olduğu kadar dünya için de bir dönüm noktasıdır. Yüzyıllarca dünyaya hak, hukuk ve adalet yayan bir milletin ortadan kaldırılmasına yönelik girişimleri canı pahasına bertaraf ettiği büyük bir mücadelenin ardından kurulan yeni Türkiye Devleti, idare şeklini Cumhuriyet olarak belirlemiş, savaş meydanlarında elde ettiği başarısını tüm dünyaya kabul ettirmiş ve bu başarısını Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır. Köklü bir devlet geleneğine ve adalet anlayışına sahip olan milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti ile dünya devletleri arasındaki yerini 96 yıldır kararlılıkla sürdürdüğü sosyal, siyasal ve ekonomik kalkınma hamleleriyle güçlendirmiş, etnik kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarını Türk Ulusu adıyla bir araya getirmiştir" dedi.
Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen düşmanın, bu hevesinden vazgeçmediğini anımsatarak konuşmasına devam eden Vali Erin; "Kırk yıldır milletimizin başına bela edilen PKK terör örgütü, FETÖ ve benzeri yapılanmalar ile kararlılıkla mücadele eden milletimiz, bugün her zamankinden daha güçlü şekilde milli bir şuura sahiptir. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkes, farklı düşüncelere ve farklı etnik yapılara sahip olduğunun bilincinde ancak büyük fedakârlıklarla kurduğu devletine sahip çıkmakta, kardeşliğini, birlik ve beraberliğini güçlendirerek terör örgütlerine, ihanet şebekelerine ve emperyalist teşebbüslere geçit vermemektedir. Devletimizin kararlı mücadelesi ve silahlı kuvvetlerimizin kahramanlığı sayesinde yurt içinde bitme noktasına gelen bölücü terör örgütü PKK, sınırlarımızın ötesinde de süpürülmeye başlanmış, milletimizin huzur ve güvenliği için tarihe geçecek çok önemli adımlar atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, bugün askeri kabiliyetinde olduğu kadar siyasi başarısıyla da dünyada en çok konuşulan devlettir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirilen büyük operasyonlar ile tarihe damga vuran Türkiye Cumhuriyeti, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtlarıyla hem sahada hem de masada kazanan taraf olmuştur. Cumhuriyetimizin 96'ncı yılını kutlarken, bir taraftan terör örgütleriyle en şiddetli şekilde mücadelemizi sürdürüyor, diğer taraftan da tüm kesimleri kucaklamaya, birlik ve beraberliğimizi temin etmeye yönelik sosyal, ekonomik projelere ağırlık veriyoruz. Bu aziz milletin önüne konan engellerin bitmediğinin ve bundan sonra da bitmeyeceğinin farkındayız. Ancak birlik ve beraberliğimizi, ortak yaşama inancımızı geçmişten aldığımız ilhamla sürdürmek suretiyle dimdik ayakta durmaya, uluslararası gelişmeleri yakından takip ederek bu millete gelecek tehlikeleri önceden hesaplayacak ve buna yönelik tedbirleri almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.  

29-10-201929-10-201929-10-201929-10-201929-10-201929-10-201929-10-201929-10-2019

 

 

 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.