ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Türkiye Tek Ses Tek Nefes İstiklal Marşımızı Okudu

81 ilde tüm okullarda Bayrağımız göndere çekilerek, İstiklal Marşımız tek ses, tek nefes okundu. 
Tüm Türkiye Tek Ses Tek Nefes  İstiklal Marşımızı Okudu

Salgın hastalık şartları nedeniyle çeşitli kısıtlamaların yaşandığı günümüzde tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de okullarımızda, evlerin balkonlarında ve pencerelerinde tek ses tek nefes olarak bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşımız okunarak, Ay Yıldızlı Bayrağımız göndere çekildi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Haliliye Zübeyde Hanım Anaokulu'nda yapılan törene, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ferhat Emre ve Tuncay Kayapınar, okul idarecileri ve öğretmenler ile birlikte katılarak İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılında okul bahçesinde tek ses ve tek nefes olarak İstiklal Marşımızı okudular.

Tören sonrası bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer konuşmasında " Birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımız olan bu salgın hastalık günlerinde maalesef ki birçok kısıtlamaları yaşamaktayız. Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın okullarımızda öğrencilerimiz tarafından hep bir ağızdan, heyecanla okunduğu günlerin özlemini yaşamaktayız. Bugün burada ve ülkemizde tüm okullarımızda insanlarımız evlerinde balkonlarından, pencerelerinden İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyarak yaşanan bu sıkıntılı süreçte birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediler. Bu vesile ile ilimizde ve ülkemizde tüm okullarımızda Bayrak töreninin yapıldığı, öğrencilerimizin okullarının bahçesinde İstiklal Marşımızı okuduğu, eğitimlerin yüz yüze verildiği sağlıklı günler diliyorum." dedi.

11-01-202111-01-202111-01-202111-01-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.