ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Kenan Yada başkanlığında Siverek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akçalı ve 13 Halk Eğitimi Merkezi Müdürünün katılımıyla, ilimizde hayat boyu öğrenmede iyi örnekler ile İl Hayat Boyu Öğrenme Eylem Planı doğrultusunda ilçelerde kurs ihtiyaç analizlerinin yapılması, bireylerin yeni beceriler edinmesi, öğrenme fırsatlarına sürekli erişimin sağlanması, insan kaynaklarına yatırımın arttırılması, etkili öğrenme ve öğretim yöntemlerinin geliştirilmesi, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ve katılımın artırılması, projelerin takip edilmesi, iş birliği protokollerinin mevzuata ve amaca uygun yürütülmesi amacıyla Siverek Halk Eğitimi Merkezi ev sahipliğinde Siverek Kaymakamlığı Toplantı Salonunda toplantı yapıldı.

Toplantıda, ilimizin hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin ihtiyaca uygunluğu, niteliği, üretime ve istihdama katkısı, bireysel gelişim, bireylerin hayatlarına yön veren ve hayata dokunan eğitimleri teşvik etmesi, yetişkin eğitiminin önemi ve ülkemize sağladığı yararları yönünden değerlendirmeler yapıldı.

Toplantı sonunda, ilimizde hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin daha da geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için yapılması gereken çalışmalar konusunda görüş birliğine varıldı.

Siverek Kaymakamlığımıza toplantımıza vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

01-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-2023

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.