ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II. DÖNEM ORTAK SINAVLARI BAŞLADI

II. DÖNEM ORTAK SINAVLARI BAŞLADI

     29-30 Nisan tarihlerinde Tüm Türkiye de olduğu gibi Şanlıurfa´da yapılacak olan II. Dönem Ortak Sınavlarına toplam 42 bin 770 öğrenci katılacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan II. Dönem Ortak Sınavlarına İl genelinde 507 okulda yapılacak olup toplam 16 bin 300 öğretmen ise gözetmen olarak görev alacak.

    Sınavda 8´inci sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere I. Gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinden II. gün ise Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sorular sorulacak.

     İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Maarif Müfettişleri Başkanı Özcay ORAK, Temel Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut AKSOY, Sınavlardan Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa POLAT, Eyyübüye, Haliliye ve Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile birlikte sınav evraklarının dağıtımının yapıldığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü deposuna sabah 05:00 de yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkilerden bilgi aldı.

      Burada bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz II. Dönem Ortak Sınavlarına İlimiz genelinde toplam 42 bin 770 öğrenci katılacak. Bu öğrencilerden 18 bin 634´ ü merkez Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerimizde ki öğrenciler oluşturmakta. Bu rakamlar birçok ilin bütün öğrenci nüfusundan fazla. Yapılacak olan sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için tüm tedbirlerimizi aldık. Sabah 05:00 den itibaren okul müdürlerimize sınav kutularının dağıtımını yaptık. Ben bu sınavın yapılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Alay Komutanımıza, Okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize ve personellerimize buradan teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum.´´ dedi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.