ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz'un  100. yıl dönümünü gurur  ve heyecanla kutluyoruz. Tarihte eşine az rastlanır bir askerî başarıyla sonuçlanan bu unutulmaz zafer; Anadolu'nun siyasi coğrafyasını değiştirerek vatan toprağını işgal karanlığından kurtarmıştır.

Yüce Milletimiz, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinde gösterdiği eşsiz kahramanlıkla vatanımızı yok etmek isteyen devletlere karşı birlik ve beraberlik ruhuyla büyük bir zafer kazanmış, bu güzel vatanı bizlere emanet etmiştir.

Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için her türlü fedakârlığı gösterecek, bağımsız ve güçlü Türkiye kararlılığını sürdürecek güçtedir. Bizler de hep birlikte sergileyeceğimiz kararlı duruşumuz ve mücadelemizle, kurtuluş destanımızı yazan ecdadımızın bize emanet ettiği bu vatan için sonuna kadar hizmet edecek ve bu aziz vatanı bizden sonraki nesillere en güçlü şekilde miras bırakacağız.100. yıl dönümü vesilesiyle milletimizin ve muzaffer ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm İstiklal Harbi kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.                                               

                                                                                                                                                

                 Fevzi KURT

         İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.