ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER'in 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER'in 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Mesajı

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Veliler

Eğitime yapılan yatırım, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize yapılan en değerli yatırımdır. Ailenin, toplumun, ülkenin kalkınmasının temelinde eğitimin rolü önemlidir.Bu nedenle ilim irfan yuvası okullarımızda ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücünü yetiştirmek için büyük çabalar harcamaktayız.

Çocuklarımızın başarılı olması; eğitimin asli unsurları olan öğretmen, öğrenci ve velininişbirliği içerisinde olmasıyla mümkündür.

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un dediği gibi; " Mevlana sema yaparken akşam olsa da eve gitsem diye dönmüyordu. Yunus, şiirlerini yazarken bu iki kıtada böyle oluversin, nasıl olsa okuyan olmaz diye yazmıyordu. Mimar Sinan, nasıl olsa ben öldükten sonra yıkılır, diye bina inşa etmiyordu. Biz böyle gördük, bize yaptığımız işi aşkıyla, layıkıyla, neşesiyle yapmak düşer." Sözlerinden yola çıkarak iltifat beklemeden marifete talip olmak hayaliyle çalışma gayretinde olduğumuzu bilmenizi isterim.

Salgın sürecinde fedakarlıkla çalışan değerli öğretmenlerin, kıymetli öğrencilerimizin ve çocuklarını her daim destekleyen velilerimizin ikinci döneminin sağlıklı ve başarılı geçmesini dilerim.

İsmail YAPICIER

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.