ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI DOĞAN YÜKSEL TÜRKÇE ÖĞRETİCİLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI DOĞAN YÜKSEL TÜRKÇE ÖĞRETİCİLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİKTES) kapsamında ilimizde görev yapan Türkçe Öğreticileri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Yüksel ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdiler.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve PİKTES İl Koordinatörü Doğan Yüksel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Türkçe Öğreticileri sahada karşılaştıkları sorunları paylaşarak, yeni imzalanacak sözleşme maddeleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toplantıda yaptığı konuşmasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve PİKTES İl Koordinatörü Doğan Yüksel; Yoğun bir Suriyeli öğrenci potansiyeline sahip olan Şanlıurfa'da bu potansiyelin Türk Eğitim sistemine entegrasyonunu sağlamada en önemli görevin Türkçe Öğreticilerine düştüğünü bu konuda kat edilen mesafenin memnuniyet verici olduğunu belirterek, Suriyeli öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegrasyonunda gösterdikleri gayretler için tüm Türkçe öğreticilerine teşekkür etti.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.