ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Değerlendirme ve İstişare Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu başkanlığında; Eğitim Müfettişleri Başkanı Mehmet Vedat Küçükler, 13 ilçe milli eğitim müdürü, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Onikiler Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantıda başta yeni hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ölçe Değerlendirme Yönetmeliği ile hayata geçecek olan okullarda ortak sınavlara hazırlık olmak üzere; okula devam - devamsızlık, taşımalı eğitim, öğretmen norm konuları masaya yatırıldı.

Ülke, il, ilçe ve okul genelinde uygulanacak olan ortak sınav ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Uğur Gürer tarafından yapılan bilgilendirme sunumu sonrasında ilimizde yapılacak olan ortak sınav ile ilgili görüş alış - verişinde bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamasında "Bakanlığımız okullarda yapılacak sınavlara yeni bir bakış açısı getirdi ve sonuçtan ziyade süreç odaklı bir değerlendirmenin yapılacağı bir eğitim yılına başladık. Ülke, il, ilçe ve okul genelinde ortak yazılı sınavlar yapılacak ve eğitimdeki gelişmeler sürekli takip edilecektir. Hiçbir şekilde çoktan seçmeli sorular sorulmayacaktır. Bakanlığımızın başlattığı bu çalışma kapsamında okullarda sınav haftası uygulamasına geçildi. Sınav haftasında okullarda ders işlenmeye devam edilecek ve her dersten bir dönemde iki sınav yapılacaktır." dedi.

Onikiler Öğretmenevi'nde yapılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Değerlendirme ve İstişare Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve temenniler ile son buldu.

05-10-202305-10-202305-10-202305-10-202305-10-202305-10-2023

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.