ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE EYYÜBİYE BELEDİYESİ ARASINDA GÖLBAŞI(BUHARA) MAHALLESİ GENÇLİK KÜLTÜR MERKEZİ İŞBİRLİĞİ PROTOKULÜ İMZALANDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE EYYÜBİYE BELEDİYESİ ARASINDA GÖLBAŞI(BUHARA) MAHALLESİ GENÇLİK KÜLTÜR MERKEZİ İŞBİRLİĞİ PROTOKULÜ İMZALANDI

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eyyübiye Belediye Başkanlığı arasında gerçekleştirilen protokolle Eyyübiye Gölbaşı (Buhara) Mahallesinde çocuk ve gençlere yönelik açılacak olan Gençlik Kültür Merkezi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamında protokol imzalandı.

     Protokol kapsamında Gölbaşı(Buhara) Mahallesinde bulanan 5747 nolu adaya Eyyübiye Belediyesince giriş artı 3 kat olacak şekilde bir Gençlik Kültür Merkezi inşa edilecektir. Gençlik Kültür Merkezinin tüm Eğitim çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacaktır.  Gençlik Kültür  Merkezi tamamlandığında en fazla çocuk ve genç nüfusa sahip Eyyübiye ilçemize sosyal ve kültürel  katkı sağlayacaktır.

     Protokolün imzalanması sonrası bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Eyyübiye Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EKİNCİ´ ye her zaman olduğu gibi Eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederim. Eyyübiye ilçemizin eğitim seviyesini ve kalitesini arttırmak için İl Müdürlüğü olarak tüm kamu kurum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz.´´ dedi.

      Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet EKİNCİ ise yaptığı açıklamada; ´´Buhara mahallemizde daha öncede çok değerli bir büyüğümüzden talep ettiğimiz bir yer vardı. Yaklaşık olarak. 65 bin m2 alan var. Orada yaklaşık olarak 6 tane okul yapılıyor. Toplam 201 dersliktir. Dolayısıyla 6 bin öğrencinin eğitim göreceği bir alan. Hemen onun yanında 1600 M2 alan var. Yine bu okulları süsleyecek bir şekilde kültür merkezini hem buhara mahallesine, Haleplibahçe mahallesine ve çevre mahalleler içinde de hizmete sunmuş olacağız. Bu protokol için Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İLCİ’ yi ziyaret ettik. Bu protokolümüzü imzaladık. Daha öncede hazır olan proje İnşallah haftaya da ihaleye çıkıyor. Oraya çok güzel bir tesisi de halkımızın hizmetine sunacağız.´´ dedi.

08-02-201608-02-201608-02-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.