ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Harran Üniversitesi Arasında '' Eğitimde İş Birliği '' Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Harran Üniversitesi Arasında '' Eğitimde İş Birliği '' Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Harran Üniversitesi arasında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimin kalitesini artırmaya yönelik '' Eğitimde İş Birliği '' protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından imzalanan protokolle; Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon hedefleri doğrultusunda, Şanlıurfa il sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında, eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen alanlarda planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, mevcut eğitim programlarını etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamak, öğretmen yeterliliklerini uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırmak ve ailelerin sosyal, kültürel, mesleki gelişimlerine destek olmak, Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde kurulacak komisyonlar ve birimlerde akademisyenlerin bilgi, belge ve tecrübelerini eğitim verilecek öğretmenler ile paylaşmak, enstitüler bünyesinde yapılacak eğitimler sonucunda ortaya çıkacak ürün, bilgi, belge, dokümanları kamuoyuna aktarmak ve eğitici eğitimleri vasıtasıyla yaygınlaştırarak işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

04-12-201904-12-201904-12-201904-12-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.