ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİNE KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİNE KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, personellerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilmek amacıyla ´Diksiyon ve Güzel Konuşma´ konulu Hizmetiçi Eğitimi düzenlendi.

Düzenlenen Eğitime farkındalık oluşturmak amacıyla personellerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ de katıldı.

Eğitimin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´Eğitim Görevlimiz Hüseyin CANAN tarafından verilecek ve beş gün sürecek olan ´Diksiyon ve Güzel Konuşma´ Hizmetiçi Eğitim faaliyeti kursunun personellerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu eğitimin siz değerli arkadaşlarımızda; Doğru ve güzel konuşmanın birey ve toplum hayatındaki önemini kavrayabilmeleri, sesini ve beden dilini etkili kullanabilmeleri, duygu, düşünce ve hayallerini etkili ve anlaşılır biçimde ifade edebilmeleri, söz varlığını zenginleştirme ve okuma alışkanlığı kazanmanın hitabet açısından önemini kavrayabilmeleri, metinleri diksiyon ölçütlerine göre seslendirebilmeleri, konuşmaları diksiyon ölçütlerine uygunluğu açısından değerlendirebilmeleri, Türk dilinin kurallarının farkına vararak Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanmaya özen gösterebilmeleri amaçlanmaktadır.´´ dedi.

19-04-201619-04-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.