ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBAT AYI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VİRANŞEHİR’DE YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBAT AYI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VİRANŞEHİR’DE YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Başkanlığında yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erdal Şekeroğlu, Ziya Suluyer, Mehmet Arif Kırıkçı, Mustafa Fehmi Satıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantının ilk kısmında Viranşehir’de hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projeler kapsamında; taşımalı eğitimi en aza indirmek için yapılan çalışmalar, STEM Merkezi yapım projesi, yapılacak olan pansiyon ve okulların inşaatlarının durumları ve denetimleri, LGS ve YKS kamp çalışmaları gibi projelerle ilgili slayt gösterisi yapıldı. Bunların yanı sıra Viranşehir’de eğitim–öğretim hayatında yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşularak toplantının ikinci kısmına geçildi.

Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde ihaleleri tamamlanan ve yapımına başlanacak 154 okul, pansiyon ve yaklaşık 3000 derslik ile önümüzdeki eğitim – öğretim dönemine sağlam girmemiz gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlıkların şimdiden başlaması gerektiğini belirtti. 23 Nisan için ülkemizin farklı bölgelerinden gelecek olan heyetlerin yapılacak olan programlara dahil edilmesini istedi.

Viranşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan şunları söyledi. “Geçtiğimiz bir yıl içerisinde karşılaştığımız sorunlara rağmen, gayret gösterip, birlik ve beraberlik içerisinde eğitimle ilgili çok sayıda proje gerçekleştirerek İstanbul, Ankara, İzmir gibi eğitimde Türkiye ortalamasının üstünde olan şehirlerle yan yana durmaya başladık. İlimizde TUBİTAK projelerinin sayısı ve niteliklerindeki artışlar, temizlik ve hijyen konularında titiz davranan Beyaz Bayrak kazanmış okullarımızdaki artış, okul öncesi eğitimde ortalamanın çok üstüne çıkmamız ve kitap okuma seferberliği kapsamında yapılan çalışmalarla gelinen seviyeden hep birlikte gurur duymalıyız.”

Yapılan konuşma sonrası toplantı, İl merkezi ve ilçelerin eğitimde ki sorunları, çözüm önerileri ve eğitimde kaliteyi artıracak projelerle ilgili görüş alış verişi yapılarak devam etti.

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.