ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA ÇEVREYE DUYARLI UYGULAMALAR PROTOKOLÜ İMZALANDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA ÇEVREYE DUYARLI UYGULAMALAR PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında Çevre Bilinci Eğitimi, Sıfır Atık ve Okullardaki Çevre Düzenlemeleri ile ilgili protokol imzalandı.

 

Protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalar ile birlikte geri dönüşümün önemi konusunda farkındalık yaratılacak hem de çocuklara çevreyi kirletmemeleri öğretilecek. Ülke ekonomisine de katkı sağlayacak olan proje Şanlıurfa genelinde 2 bin 400 okulda toplamda 800 bine yakın öğrenciyi kapsayacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Başkan Nihat Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan tarafından imzalanan protokol çerçevesinde çevreyi korumanın ve geri dönüşümün ülke ekonomisine katacağı desteğin önemine değinildi. Burada bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin çevreye verdiği duyarlığa değindi.

Aynı şekilde ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek bir proje ve Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlanılan ve özellikle çevreyi koruma altına alacak sıfır atık dediğimiz hiçbir zaman çevreye zarar vermeyecek atıkların tümünün bertaraf edilmesi sureti ile devamı niteliğindedir. Ben milli eğitim il müdürlüğümüze ve Büyükşehir Belediyemizin çevre koruma mühendislerine teşekkür ediyorum, Allah hayırlı uğurlu etsin” diye konuştu.

TURAN: BAŞKANIMIZ NİHAT ÇİFTÇİ HER ALANDA BİZLERE DESTEK VERİYOR

Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yine güzel bir projeye imza atıyoruz diyen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise, “Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız protokol ile 2400 okulumuzda yaklaşık 800 bin öğrencimiz ile çevre bilincini kazanmak üzere bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma aynı şekilde Cumhurbaşkanlığımızın başlatmış olduğu sıfır atık projesine de ciddi katkı sağlayacak bir protokol.

Ayrıca geri dönüşüm ve kazanım ile ilgili olarak ta hem öğrencilerimize hem okullarımıza yapmış oldukları ve yapacakları çalışmalar ile birlikte Büyükşehir Belediyemizin sağlayacağı katkılar ile iyi bir şekilde sürdürmeyi düşünüyoruz.

Şimdiye kadar Büyükşehir Belediyemiz ciddi anlamda İL Milli Eğitim Müdürlüğümüzü destekliyor. Bu anlamda başta Başkanımız Nihat Çiftçi’ye ve üst yönetimine teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’da eğitim sadece Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile olacak iş değil, eğitim yükü çok ağır ve bu anlamda bizlere destek olan kurumlara teşekkür ediyorum diğer tüm kurumları da yanımızda olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

11-02-201911-02-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.