ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE 1. DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 Metin İLCİ ´´Şanlıurfa için yapacak daha çok projemiz var. Bunları gerçekleştirmek için çok çalışacağız ve Şanlıurfa´yı eğitim de hak ettiği noktaya taşıyacağız.´´
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE 1. DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

   İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ Başkanlığında Öğretmenevi Lokalinde Yapılan Toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Özcay ORAK, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet VURAL,  Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdulkerim Yavuz, Mehmet ERCAN, Arif KIRIKÇI, Mahmut  AKSOY, Ömer POLAT, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri  ve basın mensupları katıldı.

   Toplantıda bir sunum yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ 2016-2017 Eğitim – Öğretim yılı 1. döneminde yapılan çalışmalara kısaca değinerek basın mensuplarına bilgi verdi.

   Sunumda  Şanlıurfa’daki  Öğretmen, Öğrenci sayısı, Okul sayısı, Fatih Projesi, TEOG‘daki başarı  grafiği, yapılan Çanakkale gezisi, Kariyer Günleri, Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim Şenliği, EBAP Projesi, İl genelinde yapılan deneme sınavları, öğrenci öğretmen gezileri, TEOG Kazanım Testleri, TÜBİTAK çalışmaları, Gençlik Konferansları,  okul spor faaliyetleri, özel eğitim hizmetleri, Suriye’li öğrencilerin eğitimi, STEM ve Bilim Merkezi, Beyaz Bayrak çalışmaları, Ulusal ve Uluslar arası yarışmalarda Şanlıurfa konularına değindi.

   Toplantıda basın mensuplarına bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ‘’ 2016-2017  Eğitim-Öğretim Yılının 1. Döneminde yapılanları sizlerle paylaştık bu projelerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ama yapılacak daha çok işimiz var . Daha çok çalışmalı ilimizi daha iyi bir seviyeye getirmemiz lazım. 1. TEOG Sınavlarında elde ettiğimiz rakamlar gerçekten bizleri memnun etti. Umarım bu başarıyı ikinci sınavda devam ettiririz. Bir diğer bizi sevindiren haber Ülkemizi Amerika Washington´daki Uluslararası Robot Yarışmasında STEM Merkezimizin temsil edeceğidir.  Yapılan projeler bin bir zorluklarla, fedakarlık gösterilerek, emek verilerek yapılan projelerdir. Arkadaşlarımla birlikte Şanlıurfa’yı Eğitim de daha üst seviyeye taşıyacak projeleri 2. Dönemde gerçekleştireceğimize inanıyorum. Ayrca Mevsimlik işçi olarak çalışan ailelerimize sesleniyorum çocuklarınızı bırakacak yer yok diye onları okuldan ayırmayın bize getirin biz siz çalışmadan dönene kadar onları pansiyonlarımızda misafir edebiliriz.’’dedi.

24-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-2017

  

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.