ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nun Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nun Yarıyıl Tatili Mesajı

 İlimizdeki 746.748 öğrencimizin ve 34.337 öğretmenimizin 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak iki haftalık yarı yıl tatiline başlayacakları gün geldi... Bütün evlatlarımızın bu tatlı karne heyecanını paylaşıyor, gözlerinden öpüyorum.

 Başarının yalnızca sınav notlarıyla ölçülen bir rakamdan ibaret olmadığını; aynı zamanda sorumluluk, disiplin ve öğrenmeye duyulan şevkle şekillendiğini bilerek ve bu anlayışın ışığında çalışmalar gerçekleştirerek başarılı bir dönem geçirdik. Göz ardı edilmemesi gereken en mühim husus, gerçek başarının karakterleri oluşturan değerlerle birleştiğinde ortaya çıkacağıdır. Bu yüzden her şeyden önce merhametli, özgüvenli, vizyon sahibi ve iyi yetişmiş bir nesil yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Bu süreçte sabır, gayret ve özveriyle evlatlarımızın yanında olan kıymetli öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum.

 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başından beri, evlatlarımız ve evlatlarımızın eğitimi için birçok projeyi hayata geçirdik. Valiliğimizin himayelerinde başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) başta olmak üzere, bundan sonraki süreçte de çeşitli projelerimizle evlatlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü bu çocuklar bizim yarınlarımız... Yarınlarımızı en güzel, en parlak şekilde inşa edebilmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizden asla kuşku duyulmasın.

 Değerli veliler; unutulmamalıdır ki başarılar da başarısızlıklar da yalnızca çocuklarımıza ait değildir. Onları yetiştiren, bu dünyaya hazırlayan ebeveynlerimize de aittir. Bunun bilincinde olarak tatil döneminde çocuklarımızla daha fazla kaliteli zaman geçirmenizi, onları daha çok dinlemenizi, birlikte güzel etkinlikler yapmanızı diliyorum... Bu tatil döneminde İl Millî Eğitim camiası bizlere düşen görev de evlatlarımızı destekleyecek projelerimizin üzerinde çalışmalarımızı sürdürmek olacaktır.

 Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına merhaba dediğimiz 2024 yılında, istikbalimizi coşkuyla, inançla ilmek ilmek işleyerek ülkemizi daha güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız.

 İki haftalık tatil dönüşünde öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi dinlenmiş, yeni bir döneme heyecanla hazır olmuş şekilde görmeyi temenni ediyor; geleceğimize olan sarsılmaz inancımla, kıymetli öğretmenlerimize ve yavrularımıza iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                            Asım SULTANOĞLU

                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.