ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Milletimizin, vatanımız ve bağımsızlığımız uğruna verdiği mücadeleyi anlatan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıl dönümünü kutluyoruz.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un,  " Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz: Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz! " sözünden hareketle, cennet vatanımızın bir karış toprağının dahi düşmana teslim edilmediğini asla ve asla unutmamalı, sonuna kadar vatanımıza, bayrağımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmalıyız.

Bu anlamlı günün yıldönümünde, vatanımızın mücadeleler altında kurtulduğunu ve hangi zorluklar neticesinde kurulduğunu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aktarıp, bu bilinci onlara aşılamalıyız.

Bugün bizlere düşen en önemli görevlerden biriside, bu aziz toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda bizlerde hangi adım atılması gerekiyorsa o doğrultuda adım atmayı sürdürmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünde, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını ve Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                           Fevzi KURT

                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.