ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü Mesajı

Aziz milletimizin vatan müdafaası ve bağımsızlık hakkı için tarihin akışını değiştirdiği Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlı mazisi boyunca istiklali ve istikbali uğruna ödediği bedellerle milletimiz, her daim kararlılığını ve iradesini ortaya koymuştur

Çanakkale Zaferi tarih boyunca vatan aşkı ve bağımsızlık uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk milletinin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Bu destan tüm dünyaya inanç, vatan sevgisi ve bağımsızlığın bizim için ne kadar önemli olduğunu gösteren bir kahramanlık dersi, vatanımızın bütünlüğüne haince el uzatmaya hevesi olanlara da önceden verilmiş bir gözdağıdır.

Vatanımızı, istiklalimizi eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen kahraman ecdadımız, kazandıkları bu zafer ile milletimizin hatta coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Onlar, birlik ve beraberlik içinde gösterdikleri bu onurlu ve kararlı duruş ile "Çanakkale Geçilmez" sözünü tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır.

Çanakkale Destanı'nın 107. yıl dönümünde, şehitler günü münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere milli birlik ve bütünlüğümüz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun...

                                                                                                                                                                                                     Fevzi KURT

                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.