ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 2. Dönem Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 2. Dönem Mesajı

"Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Osmaniye, Adana"

Bir gece yarısı benzeri görülmemiş bir afetle hayatlarını, evlerini, yakınlarını, şehirlerini kaybeden binlerce kardeşimiz ...

Bir cenaze olduğunda, bütün komşuların taziye evine yemek taşıdığı, mevta yakınlarını günlerce yalnız bırakmayan yurdumuzda şimdi her ev bir taziye evi.

"Atalarımız inşâ etmiyorlardı, ibâdet ediyorlardı; çünkü taşa bile sirâyet etmesini istedikleri sağlam bir ruhî değere sahiptiler." sözüyle Tanpınar ecdadımızın zamanın ve coğrafi sınırların çok ötesine geçen mimari anlayışını çok net ifade etmektedir. Mühendisi de, mimarı da yetiştiren bizleriz. İşini en iyi şekilde yapan, ahlaklı ve erdemli nesiller yetiştirmek için, avuçlarımız içinde tuttuğumuz evlatlarımıza yurdumuzu en güzel haliyle teslim etmek için durmadan çalışacağız. Daha çok çalışacağız, üreteceğiz.

Bütün yaralar zamanla kapanır ama bazılarının izi kalır. Bu büyük felaketin çocuklarımızdaki izlerini silmek için eğitim öğretim hayatımıza kaldığımız yerden ama daha büyük bir şevkle devam edeceğiz. Öyle bir coğrafya inşa edeceğiz ki evlatlarımız yurdumuzda güvenle yaşayacaklar.

Vefat eden kardeşlerimize, iyiliğin ve dayanışmanın ne demek olduğunu bir defa daha ispat eden necip milletimizin güzel gönlüne hepimiz ağlıyoruz. Her daim ahlak sathında birleşen nesiller yetiştirmek biz eğitimcilerin yegane amacıdır. Şehirlerimizi yeniden kurarken nesillerimizi de ihya etmeyi ihmal etmeden, eğitim yolunda yapılması gereken her şeyi yapmak bizim bu güzel vatana borcumuzdur. Bir yara sarmak, bir gönül almak, iyileştirirken iyileşmek...

Ülkemizde her evin taziye evi olduğu bu hassas dönemde tüm eğitim camiamızla yeniden okullarımızda buluşacak, öğrencilerimizin gözlerindeki ışığı söndürmemek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Vatanımızı yasa boğan bu büyük felakette vefat eden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa, tüm milletimize baş sağlığı diliyorum.

Yaralar bir olunca, beraber olunca, kardeş olunca sarılır. Rabbim birlik ve beraberlik içinde zorluklarımızı kolaylıklara tebdil eylesin.

                                                   Fevzi KURT

                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.