ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz

Geleceğimizin teminatı olan fidanlarımıza ilk can suyu olarak eğitim vermeye başlayacağımız ilköğretim haftasına erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Şanlıurfa'da 695.989 öğrencimiz, 26.667 öğretmenimiz ve 2.949okulumuz ile birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak yeni bir öğretim yılına daha merhaba diyoruz. Bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına; öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın coşkusunu yaşamaktadır. Böylesine büyük bir ailenin içinde olmak biz eğitimciler için en önemli zenginliktir.

Hayalleri ve ufku sınırlarımızı aşan bir nesil yetiştirmek üzere hayata geçirdiğimiz projelerle Şanlıurfa'nın merkezinden en uzak beldesine kadar öğrencilerimizin elini tutmaya, yüreğine dokunmaya gayret ediyoruz.

Millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda, öğrencilerimizi millî, manevî, ahlâki, insânî, kültürel değerlerimizi benimseyen,  koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarfedebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Sözünü kendimize şiar edinerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Şanlıurfa ili genelinde okullar arası başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak için öğrencilerimiz için var gücümüzle çalışıyor ve yeni planlamalar yapıyoruz.

Sevgili Çocuklar;

Sizler, yarına bakan yüzümüz, en büyük zenginliğimiz, aydınlık geleceğimizsiniz. Şimdi hazırlık vaktidir.  Rüyalarınızın peşinden koşun, keşfedin, hayal edin, bulun. Göreceksiniz ki yüreğiniz ile sevdiğiniz, dertlendiğiniz her işte başarıya ulaşacaksınız. Akademik gayretlerinizin yanı sıra sanata ve spora da mutlaka zaman ayırın. Bir hayra, bir iyiliğe, bir tebessüme sebep olmayı da ihmal etmeyin.

Geleceğin Mimarı Değerli Meslektaşlarım;

Eğitimde en önemli unsur ise kuşkusuz öğretmenlerdir. Çünkü hayattaki en büyük başarı bir insanın kendini gerçekleştirme arzusuna vesile olacak bir kapı açmaktır. Yüreğine dokunduğumuz her çocuğa, rüyalarının peşinden gitme cesaretini ve kararlılığını aşılayabiliriz. Yarının Türkiye'sine yön ve şekil verecek olan evlatlarımızı yetiştirirken  hedefimiz vatanımızı, küresel başarı hikâyelerinin çıktığı bir ülke haline getirmektir.

Millete nasıl çalışması gerektiğini öğretin, ucuz ve gösterişsiz olmakla beraber daha iyi yerleşim yerlerinin nasıl yapılabileceğini gösterin. Kendilerinin ve çocuklarının sağlıklarını nasıl koruyacaklarını bildirin. Mutlu bir aile yaşamının nasıl kurulabileceğini, erkeğin kadına ve kadının erkeğe nasıl davranacağını, çocukların nasıl eğitileceğini öğretin.

Değerli velilerimiz;

En kıymetli varlıklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. Bizler de milletimizin duası evlatlarımızı parlak bir atiye hazırlarken birlik ve beraberliğimizden güç alarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

Bu duygularla 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.

                                      Fevzi KURT

                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.