ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

"Uluslararası Engelliler Günü" olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, toplumumuzun azımsanmayacak kadar önemli bir kısmını teşkil eden engelli bireylerin; topluma kazandırılması, yaşadıkları sorunların gündeme getirilmesi ve geleceğe güvenle bakabilmeleri adına önemli bir gündür.

Bugün, bizlere engellilere karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyor. Herkesin yapabileceği bir şeyin olduğu gerçeğinden hareketle neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, herkes kadar başarılı, herkes kadar üretken olabildiklerini kanıtlayan engelli vatandaşlarımız; bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bizim evlatlarımız, mücadeleleri ve kararlılıklarıyla adeta bir hayat dersidir. Bizim evlatlarımız,  aileleri ve öğretmenleri ile birlikte bir zafer öyküsüdür. Bu anlamda evlatlarımızın hayata tutunabilmesi için kendilerini doğru ifade edebilecekleri ortamda, küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yeteneklerine göre eğitim almaları, kendilerine yetebilen ve yaşamlarını başkalarına ihtiyaç duymadan sürdürebilen bireyler olarak yetiştirilmeleri en temel amacımızdır. Tek bir öğrencimizin dahi eğitim öğretim ortamından uzak kalmasını istemiyoruz.

Engelli olmak hayatı yaşamak için engel değildir. Özel çocuklarımıza toplumda önemli bir yere sahip olduklarını göstermek istiyoruz. Hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak özel çocuklarımız, bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor. Çocuklarımızın gelecekte göğsümüzü kabartacak başarılara imza atacaklarına inanıyoruz.

Bu duygularla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Fevzi KURT

İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.