ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un ´Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü´ Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un ´Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü´ Mesajı

11 Nisan 1920'de Şanlıurfa halkı genç, yaşlı, kadın, erkek demeden birlik ve beraberlik içinde kendi topraklarında destansı bir özgürlük mücadelesi sergileyip, öz topraklarını düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu eşsiz mücadele tarih sayfalarında kahramanlık destanı olarak yerini almış ve Urfa halkı, bu kahramanlığının nişanesi olarak 1984 yılında şehrin adının "Şanlıurfa" olarak değiştirilmesiyle onurlandırılmış, 2016 yılında ise bu eşsiz kahramanlık örneği İstiklal Madalyası ile taçlandırılmıştır. Kendisine esaret zinciri vurmaya kalkışanlara karşı göğsünü siper ederek şahlanan halkımız bütün imkânsızlıklara rağmen, işgalci kuvvetleri topraklarından atmayı başarmıştır.

Ecdadımızın asil fedakârlığını evlatlarımıza her daim hatırlatacağız. Bu kutlu emaneti atiye gururla ve kararlılıkla taşıyacak nesli yetiştirirken ihtiyaç duyduğumuz gücü, şanlı mazimizden ve milletimizden alıyoruz. Bize ilham ve cesaret veren bu ruhu, her daim canlı ve diri tutacağız ve evlatlarımızı bu şuurla yarına hazırlayacağız.

Bu duygularla Şanlıurfa'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü kutluyor, kurtuluş mücadelemizin kahramanlarını, Urfa'nın kurtuluş mücadelesinde önderlik eden 'On İkileri' ve geçmişten günümüze vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                        Fevzi KURT

                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.